top of page
  • Writer's pictureRetro Artūrs

Kaķa un Pīles lidojuma vadības metode
Mūsdienu lidojumu laikmetā īpaša uzmanība tiek pievērsta drošībai. Instrumenti lidmašīnas kabīnē un lidostas tornī ir sasnieguši jaunus elektroniskās pilnības kalngalus, lai palīdzētu pilotam pacelties, lidot un piezemēties. Kā dīvainu kontrastu šiem un citiem inženieru radītajiem zinātniskajiem brīnumdarbiem, pilotiem varbūt derētu atgādināt pamatlikumus, kas attiecas uz tā saukto Kaķa un pīles lidojuma vadības metodi - katram gadījumam, ja nu kaut kas notiek ar visiem šiem jaunajiem lidošanas instrumentiem, ko var atrast mūsdienu lidmašīnās.

Pilota kabīnē uz grīdas novietojiet dzīvu kaķi. Tā kā kaķis vienmēr paliek uz kājām, viņš vai viņa var tikt izmantots lidmašīnas sasvēruma kontrolei. Vienkārši vērojiet, uz kuru pusi kaķis sasveras, un jūs redzēsiet, vai kāds spārns atrodas zemāk.

Pīle tiek izmantota, lai tuvotos lidostai un piezemētos. Tā kā jebkura saprātīga pīle atteisies lidot pēc nepareizas piezemēšanās trajektorijas, atliek to izsviest laukā no lidmašīnas un sekot tai lejup.

Kaķa un pīles metodei ir daži trūkumi, tomēr, rūpīgi ievērojot sekojošo kontroles sarakstu, jūs varat sasniegt labus rezultātus.
  • Izmantojiet tikai pilnīgi pamodušos kaķi. Vairums kaķu vispār nekad nevēlas stāvēt uz kājām. Var gadīties, ka kaķa uzturēšanai nomodā pilota kabīnē būs jātur liels un nikns suns.

  • Pārliecinieties, ka kaķis ir tīrs. Netīri kaķi visu laiku pavadīs mazgājoties. Mēģinājumi sekot šādam kaķim parasti noved pie ļoti sarežģītām augstākās pilotāžas figūrām.

  • Labāk izmantot vecu kaķi. Jaunajiem kaķiem ir deviņas dzīvības, bet vecam, nolietotam kaķim, kam atlikusi tikai viena dzīvība, ir tieši tikpat daudz ko zaudēt, cik jums, tāpēc tas būs daudz atkarīgāks.

  • Izvairieties no gļēvām pīlēm. Ja pīle atklās, ka jūs izmantojat kaķi vertikāla stāvokļa uzturēšanai, tā atteiksies atstāt lidmašīnu bez kaķa. Pīlēm ar instrumentiem nav daudz labāk, kā jums.

  • Pārliecinieties, ka pīlei ir laba redze. Tuvredzīgas pīles reizēm ietriecas tuvākajā kalnā. Ļoti tuvredzīgas pīles pat nepamanīs, ka ir izsviestas laukā, un kritīs lejup sēdošā pozā. Šādu manevru ar lidmašīnu veikt ir diezgan grūti.

  • Izmantojiet tikai sauszemi mīlošas pīles. Nav visai patīkami konstatēt, ka piezemējoties jūs pārliecinoši tuvojaties kādam fermera dīķim Aiovas štatā. Bez tam šie fermeri, sargājot savus kukurūzas laukus no vārnām, cieš no īslaicīga saprāta zuduma un šauj uz visu, kas lido.

  • Pīli izvēlieties rūpīgi. To ir viegli sajaukt ar zosi, jo daudzi ūdensputni izskatās līdzīgi. Lai gan zosis ir ļoti labi lidošanas instrumenti, tās tomēr reti vēlas dodies tajā pašā virzienā, kur jūs. Ja jūsu pīle pārliecinoši dodas uz tuvāko lielāko purvāju, varat būt drošs, ka jums iesmērēta zoss.


 

Šis raksts ir atdzīvināts no vecajiem web arhīviem vēsturisku liecību saglabāšanai. Informatīvi izglītojošos nolūkos. www.murds.lv 1998. gads

bottom of page