top of page

Fat Boy Slim Video Kamera?

Vecajos labajos laikos, kad es vēru vaļā savu pirmo video montāžas studiju Braitonā, dzīve mani saveda ar kādu ekscentrisku režisoru vārdā Tims. Tajā laikā pārcelt radošu biznesu uz citu valsti nemaz nebija tik viegli un es meklēju iespēju dalīt komunālos maksājumus un īri ar kādu citu mākslinieku, te nu pēc iepazīšanās ar Timu pēc viņa lekcijas par pop mūzikas video uzņemšanu viņš dāsni piedāvāja savas studijas stūri atvēlēt man. Es daudz nedomādams protams, ka piekritu. Tā kā kino filmās par advokātu firmu apvienošanos uz durvīm parādījās divi vārdi.


Es un Tims pirms filmēšanas (2013)

Par kopā nostrādāto laiku man ir daudz ko stāstīt, bet šeit tomēr runa ir par kaut ko citu. Laika gaitā atklājās, ka Tims daudzus gadus ir dokumentējis britu slavenā Dj Norman Cook jeb Fat Boy Slim dzīvi. Katru rītu uz vienas no studijas sienām mani sveicināja Timam dāvātais Fat Boy Slim platīna disks par ieguldījumu video veidošanā. Man kā Djam un kino darbonim no Latvijas tas viss bija mazliet neticami un, protams, interesanti. Viena no manām mīļākajām nodarbēm bija pie alus kausa klausīties Tima stāstus no dažādām tūrēm un pasākumiem. Cik daudz no stāstītā bija leģendas pat nav svarīgi, man svarīgākais tajā laikā bija uzņemt pēc iespējas vairāk un sajust to iespēju garšu, to, ka viss uz ko esmu skatījies no attāluma, ir patiesībā pavisam tuvu.

Laika gaitā man arī sanāca satikt pašu Fat Boy Slim foto izstādes atklāšanas pasākumā kādā Londonas izstāžu zālē. Es laikam būtu pasūdīgs memuāru rakstnieks, jo nosaukumus atcerēties galīgi nevaru. Izstāžu zāle bija kaut kur Brixton.


Fat Boy Slim

Pēc visa garā ievada, tad nu par to ko gribēju stāstīt - Kovida laikā es sāku strādāt pie pāris "lenšu" video projektiem un Tims izraka un man uzdāvināja vienu no savām vecajām kamerām, kura tika izmantota kā otrā kamera viņa dokumentālo projektu uzņemšanā.


Šī elektroniskā ierīce ir redzējusi daudzu mākslinieku sejas un tagad ir nonākusi Retro Istabā. Domāju, ka mēs tai varēsim sniegt pilnvērtīgus, radošus pensijas gadus.


Sony HVR-A1E

Sony HVR-A1E PAL HDV Camcorder


Kamera raksta DVCAM un DV standatos

3-megapikseļu CMOS čips

Specifisks modelis PAL TV standartā

Ar profesionālām XLR skaņas ieejām

Zeiss Vario-Sonnar T* optika

10X Optiskais Zooms ar skatu lenķi 5.1mm

Bildes rezolūcija 1080


Savukārt šo kameru ieslēgt un ierakstīt FIIO audio pleijera atkastēšanu un mini apskatu mani pamudināja kāds cits atradums. Nu jau padsmit gadus atpakaļ es ik pa brīdim iepirku Mini DV kasetes TV arhivēšanšas vajadzibām. Viena no kasetēm iepakojumā ar visu cenu zīmi latos bija saglabājusies līdz pat mūsdienām.


Svaiga, iepakojumā un ar cenu latos.

Panasonic un Sony ir vainojami pie MiniDV formāta rašanās 1995. gadā. Sākotnēji tas bija paredzēts amatieru video uzņemšanai, bet vēlāk iemantoja lielu popularitāti profesionālajā vidē.

Vienas 60 minūšu kasetes ietilpība ir mērāma 13GB. Šī formāta izmantošanu veicināja pārējas posms no lenšu datu nesējiem uz atmiņas kartēm, kas notika salīdzinoši lēni. Atmiņas kartes bija pārāk dārgas.


Te nu būs, FIIO kasešu atskaņotāja apskats Mini DV Video kvalitātē!
Yorumlar


bottom of page